Нісса лісова, Nyssa sylvatica

Розсадник Хмелева
709757694434
715.00
грн.
Інша назва: Чорний тупело
Форма: Листопадне дерево середнього або великого розміру з вузькою конусоподібною, рідше плоско-округлою кроною і горизонтальними сильно розгалуженими гілками.
Розмір: Довжиною 10-20 м (до 30 м) і шириною 5-12 м (до 15 м).
Тривалість життя: 400 років.
Кора і стовбур: Пагони світло-коричневі, кора сіра з тріщинами.
Листя: Розташоване по черзі, форма досить різноманітна, від яйцевидної до еліптичної, 5-13 см завдовжки і 2,5-7,5 см шириною, мають рівні краї, іноді з декількома великими зубцями, блискуче, зелене. Осіннє забарвлення оранжево-червоне або вогняно-червоне, часто фіолетове.
Цвітіння: Квіти зелені, невеликі, непомітні, зібрані в багатоквіткові головки. З'являються в квітні після розпускання листя.
Плоди: Яйцеподібні, 0,8-1,2 см завдовжки, чорно-сині.
Коріння: Глибоко стрижневі корені, дуже вразливі.
Освітлення: Рослина світлолюбна, але витримує і півтінь.
Грунти: Віддає перевагу глибоким, свіжим, вологим, живильним, пухким і кислим грунтам, сприятливе значення рН 5,5-6,5. Важливо також уникати вапнування і лужних грунтів - на такому субстраті рослина погано розвивається.
Морозостійкість: Морозостійка, зокрема до пізніх заморозків, витримує температуру до -35-40. Зона морозостійкості: 3-9.
Обрізка і пересадки: Так як рослина має стрижневу кореневу систему, пересадки вона переносить важко. Пересаджувати її слід тільки на початку весни, Бажано на постійне місце. Також рекомендується тільки санітарна обрізка.
Особливості: Не схильна до хвороб і не уражається шкідниками.
Використання в дизайні: Нісса належить до дерев, які повністю змінюються в кінці сезону, і їх спеціально висаджують в парках і скверах в розрахунку на їх осіннє «шоу». Листя Нісси лісової перед опаданням червоніє і по пишності осіннього забарвлення може посперечатися з прославленим американським кленом червоним (Acer rubrum). Нісса лісова буде виглядати чудово в групі дерев, якщо вони підібрані з урахуванням осіннього забарвлення.
Цей рід рослин отримав назву на честь грецької водяного німфи Ніси.
Нісса лісова - широко поширене в Північній Америці дерево, яке місцеві жителі називають чорним евкаліптом через те, що з віком глібокоборозенчасті стовбури покриваються чорною шкіркою. Деревина рослини широко використовується для виготовлення меблів, музичних інструментів, деталей машин і т.д. і має промислову назву «Тупело». Горизонтально простягнуті в грунті коріння легко утворюють кореневі відростки, а іноді цілі зарості. У штаті Пенсільванія, за літературними даними, був виявлений цілий гай з одного дерева з широкою кроною з 180 стволами.
Походження: Нісса лісова зустрічається в мезофітних широколистяних, хвойних і змішаних лісах у всіх штатах США на схід від Міссісіпі, заходячи і на південь Канади, а на південному заході ареалу - навіть в Мексику. Росте на вологих ґрунтах, іноді - на сухих гірських схилах або в холодних гірських болотах.

Висота саджанця: 140 см

Розмір горщику: C10

Життєва форма: Декоративне дерево

Тип кореневої системи: Закрита корнева система

Рід рослини: Нісса

Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Як до вас звертатись?
Ваш Email
Телефон
Спосіб доставки
Адреса доставки
Додаткова інформація?
Зверніть увагу, що наложений платіж доступний тільки для плодових рослин. Декоративні рослини відправляються виключно по передплаті.
Payment method
Made on
Tilda