Таксодіум дворядний, Taxodium distichum

грн.
грн.
Походження: Південно-східна частина США. Зростає на болотах і по берегах річок.
Форма: Листопадне хвойне дерево з правильною колоноподібною кроною, з віком - широко колоноподібне, іноді з декількома неправильними широко розгалуженими гілками.
Розмір: Заввишки - 30-40 м (до 50 м, ширина - 8-10 м (до 12 м). Річний приріст у висоту становить 25-35 см, в ширину - 15-20 см. Швидко зростає - за 20 років досягає 20- ті метрів.
Тривалість життя: До 700 років.
Кора і стовбур: Стовбур масивний, конусоподібний, діаметром до 3,5 м. Кора тонка, гладка, червоно-коричнева, з тріщинами. Основа дерева розширена в його нижній частині.
Хвоя: Голчаста, довжина голок до одного сантиметра, світло-зелена, влітку однорічні пагони і хвоя яскраві - світло-зелені, восени - червоно-коричневі. Хвоїнки опадають восени разом з короткими пагонами.
Плоди: Рослина голонасінна, квіток не має. Шишки округлі, 2-3 см завдовжки, зелені. Молоді шишки мають блакитний відтінок, який до осені стає зеленим, а при дозріванні набувають коричневого кольору. Частина шишок залишається на оголеному дереві, що надає оригінальності зовнішньому вигляду.
Коріння: Сильно розгалужена коренева система. Цікавим явищем є так звані дихаюче коріння - вирости конічної форми діаметром до 30 см і довжиною 1-2 м, що піднімаються з землі назовні, такі вирости виконують функцію якоря на болотах. Вони наповнені грубо-структурованою тканиною, яка створює як би вентиляційну павутину. Очевидно, крім живильної функції вони також відповідають за обмін киснем, так утворюються зазвичай у дерев, які стоять у воді або ростуть на вологих, мулистих грунтах.
Освітлення: Світлолюбна рослина.
Грунт: Хоча на батьківщині болотний кипарис росте зазвичай у воді або на замулених вологих територіях, в Європі він добре приживається на помірно сухих місцях з регулярним поливом. Оптимальним для нього будуть зволожені або сирі, збагачені кориснимми речовинами піщані, глинисті грунти або суглинки, кислі або нейтральні. На субстратах з високим значенням рН рослини виростають кривими, з дефектами і хворіють на хлороз.
Морозостійкість: Витримує морози до -35. Зона морозостійкості - 4-9.
Обрізка і пересадки: Дерево добре приживається після пересадки в будь-якому місці.
Особливості: Досить стійке до несприятливих умов урбанізованих територій. Особливого догляду не вимагає. Повільно зростає на посушливих грунтах. Вимагає відкритого сонця в молодому віці. Якщо трапляються травневі морози, то хвоя може підмерзати.
Використання в дизайні: Рослину висаджують як з естетичних, так і з практичних міркувань. Виглядає дуже ефектно в будь-якому віці. Завдяки потужній кореневій системі кипарис болотний стійкий до негоди, навіть коли зростає на болотах, сприяє осушенню ділянок і зміцненню берегів водойм. Привертає увагу незвичайною формою і кольором хвої. Його хвоя дуже м'яка і густа.

Дерево утворює гарну тінь, а густий ряд дерев стане хорошим живоплотом, часто використовується для заслону промислових зон. Підходить для закладки парків. Плоди кипариса залишаються на дереві протягом всієї зими і дуже прикрашають його. Через потужну кореневу систему не рекомендується висаджувати близько до будинків, а також пішохідних доріжок, оскільки хвоя на зиму обпадають, можливо, виникне необхідність у збиранні. Якщо ви плануєте озеленити велику територію або простору прибудинкова ділянка, тоді таксодіум дворядний для вас.

Це досить велике дерево, а найближчим ботанічним його родичем є гігант рослинного світу - каліфорнійська секвоя. Завдяки певним особливостям будови кореневої системи болотний кипарис можна використовувати як природний осушувач заболочених територій: двадцятилітнє дерево «викачує» приблизно тонну води на добу. Цьому дереву близько 50 мільйонів років, тому воно привчилося пристосовуватися до навколишнього середовища. Як декоративна рослина в Європі культивується з ХVІІ століття.
Вам може сподобатись

Умови роботи інтернет-магазину

Детальна інформація про можливі варіанти оплати, доставки і повернення замовлень інтернет-магазину Західний Сад
1
Оплата замовлення
  • Онлайн оплата (LiqPay)
  • Оплата на рахунок
  • Оплата на місці (при самовивозі)
  • Наложений платіж (тільки для плодових саджанців)
2
Доставка
  • Нова пошта (до відділення)
  • Нова пошта (кур'єрська доставка)
  • Самовивіз з розсадника
3
Повернення товару
Обмін та повернення товарів здійснюється згідно закону «Про захист прав споживачів» окрім груп товарів, що перераховані тут
Залишились запитання?
Ви можете отримати консультацію або замовити рослини по телефону, через кошик або через наші соц. мережі
Цей сайт використовує cookies задля забезпечення найкращого досвіду від використання кінцевим відвідувачем. Продовжуючи користування сайтом, Ви погоджуєтесь із використанням наших cookies
Close
Made on
Tilda