Тюльпанове дерево, Ліріодендрон, Liriodendron tulipifera

грн.
грн.
Походження: Схід Північної Америки. Зростає на рівнинах і вологих схилах, в змішаних лісах.
Форма: Листопадне дерево. Велике, з вузьким, прямим стовбуром і пірамідальною кроною. Форма може відрізнятися - іноді зустрічаються дерева з асиметричною кроною і масивними розгалуженими бічними гілками.
Розмір: Заввишки 25-35 м (до 50) і шириною 15-20 м. Річний приріст у висоту становить 35-40 см, в ширину - 20 см.
Тривалість життя: До 500 років.
Кора і стовбур: Стовбур прямий, масивний, діаметром 60-150 см. Кора молодих дерев гладка, світло-сіро-зелена, у більш зрілих екземплярів - нерівна, з білими ромбовидними борозенками. Гілки бурі, часто блискучі або ніби вкриті воском; при надломі виділяють солодкий пряний запах.
Листя: Листя незвичайної форми - нагадують ліру, звідси і назва - ліріодендрон. Навесні і влітку - зеленого кольору, восени забарвлення стає золотисто-жовтим.
Цвітіння: Форма квітів дуже нагадує тюльпан, вони мають жовто-зелене забарвлення і розмір приблизно 6 см. Цвітіння відбувається в кінці травня - початку червня.
Плоди: Вертикальні веретеноподібні шишки завдовжки 6-7 см.
Коріння: Стрижнева коренева система. Коріння м'ясисте, розгалужене. Ліріодендрон, як і амброве дерево (Liquidambar), вимагає достатнього простору для розростання коренів.
Освітлення: Світлолюбна рослина.
Грунт: Віддає перевагу родючим, глибоким, свіжим, вологим, добре дренованим грунтам, від кислих до нейтральних (злегка лужних). Також зростає і на сухих, але в цьому випадку має мінімальний приріст.
Морозостійкість: Витримує температуру до -35 ° С.
Обрізка і пересадка: Тюльпанове дерево через чутривість кореневої системи слід висаджувати навесні до початку розпускання листя.
Особливості: Може легко зламатися від вітру, особливо під час намокання листя в сильний дощ. Хвороби і шкідники невідомі.
Використання в дизайні: Тюльпанове дерево в Америці є однією з основних порід, що використовуються при посадці парків, алей і бульварів. Воно є постійним атрибутом територій університетських містечок. Добре підходить для просторих садиб. При посадці важливо враховувати його розміри в дорослому віці. Тюльпанове дерево можна побачити в Україні в деяких парках і ботанічних садах. Його квіти привертають увагу завдяки незвичайній формі - вони схожі на квіти тюльпана. Архітектура крони також досить приваблива - гілки з віком сильно переплітаються і живописно звисають вниз. В європейських парках часто зустрічаються великі екземпляри - дерева до 25 метрів заввишки.
Вам може сподобатись

Умови роботи інтернет-магазину

Детальна інформація про можливі варіанти оплати, доставки і повернення замовлень інтернет-магазину Західний Сад
1
Оплата замовлення
  • Онлайн оплата (LiqPay)
  • Оплата на рахунок
  • Оплата на місці (при самовивозі)
  • Наложений платіж (тільки для плодових саджанців)
2
Доставка
  • Нова пошта (до відділення)
  • Нова пошта (кур'єрська доставка)
  • Самовивіз з розсадника
3
Повернення товару
Обмін та повернення товарів здійснюється згідно закону «Про захист прав споживачів» окрім груп товарів, що перераховані тут
Залишились запитання?
Ви можете отримати консультацію або замовити рослини по телефону, через кошик або через наші соц. мережі
Цей сайт використовує cookies задля забезпечення найкращого досвіду від використання кінцевим відвідувачем. Продовжуючи користування сайтом, Ви погоджуєтесь із використанням наших cookies