Юка нитчата, Yucca filamentosa, 60 см
Походження: Південні райони США.
Форма: Деревовидні вічнозелені рослини із сімейства Агатів.
Розмір: Заввишки до 1,5 м, шириною до 1 м.
Тривалість життя: До 50 років.
Листя: Листя широке, шаблевидної форми
Цвітіння: Цвітіння досить видовищне - дзвіночки білого і кремового кольору, розміром 3-5 см, формують високий стовпчик суцвіття. Цвіте в липні.
Плоди: Плід - коробочка.
Коренева система: коренева система глибоко проникає в грунт.
Освітлення: Відкрите сонце.
Грунт: Віддає перевагу сухим і кам'янистим грунтам
Морозостійкість: Витримує морози до -25. Зона морозостійкості: 5-9
Особливості: В холодні зими кущі юки нитчатої можуть трохи підмерзати, але згодом швидко відновлюються.
Використання в дизайні: Юкка добре росте і виглядає навіть на невеликих клаптиках вільної від асфальту землі. Безумовні переваги цієї рослини - яскраве цвітіння і вічнозелене декоративне листя. Вона виглядає добре в гравійних садах, поряд з кованими огорожами. Її успішно використовують для створення середземноморського стилю в ландшафтному дизайні.
Ця рослина пустель і сухих степів, яка зовні нагадує маленьку пальму, легко приживеться в вашому саду. Густа розетка її зеленого з синюватим відтінком листя стане центром уваги як влітку, так і взимку. Yucca filamentosa є цікавим прикладом симбіозу з північноамериканським видом дрібних нічних метеликів Tegeticula yuccasella. Квіти юки відкриваються вночі, і на їх аромат злітаються самки Tegeticula yuccasella, завдяки їм і відбувається запилення рослини. Гусениця цих метеликів, харчуючись насінням юки, з'їдає тільки його частина, неушкоджені насінини успішно визрівають. Власне, симбіоз юки і Tegeticula yuccasella пояснює той факт, що в Європейських садах, де даний вид метеликів не зустрічається, юка ніколи не приносить плодів. Волокна юки використовують у виробництві тканини. Вперше джинсова тканина була виготовлена саме з юки, а не з бавовни. Навіть сьогодні найякісніші джинси шиють з тканини, що містить хоча б невеликий відсоток волокна юки.